سه شنبه 16 آذر 1400En
اخبار بانکی و اقتصادی
​وزیر اقتصاد در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی اعلام کرد: تشکیل کمیته‌ای برای اصلاح بخشنامه رفع تعهد ارزی

وزیر امور اقتصادی و دارایی در هشتاد و یکمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی از تشکیل کمیته‌ای برای اصلاح بخشنامه رفع تعهد ارزی خبر داد و گفت: بخش‌خصوصی ریشه‌دار، اقتصاد را به دست بگیرد.

ادامه
​وزیر اقتصاد خواستار شد: نظارت دیوان محاسبات بر اساس استانداردهای حسابداری بخش عمومی و دستورالعمل های وزارت اقتصاد

وزیر امور اقتصادی و دارایی، طی نامه ای به دیوان محاسبات کشور، خواستار پیگیری و نظارت بر اجرای صحیح حسابداری تعهدی براساس استانداردهای حسابداری بخش عمومی و دستورالعمل های این وزارتخانه از سوی نهاد نظارتی مذکور شد

ادامه
وزیر اقتصاد تاکید کرد؛ انتظار از هسته های اندیشه ورزی ارایه راه حل های اثربخش، متناسب با ساختار اقتصادی ایران است

وزیر امور اقتصادی و دارایی در اولین جلسه هسته اندیشه ورزی مدیریت حرفه ای و افزایش کارایی شرکت داری دولتی تاکید کرد: باید از آن دسته نظریه ها و راه حل های علمی بهره ببریم که بیشترین میزان سازگاری با ساختار اقتصادی ایران را دارا می باشند.

ادامه
هشدار روابط عمومی بانک مرکزی؛ مراقب پیشنهاد اجاره حساب یا کارت بانکی باشید.

اخیرا مشاهده شده است که پیشنهادهایی برای اجاره کارت یا حساب بانکی در مسیرهای ارتباطی گوناگون از جمله کانالها و گروه های فضای مجازی مطرح می شود که طی آن در ازای استفاده از کارت یا حساب بانکی شخص، مبالغی به صورت ثابت به وی پرداخت می شود.

ادامه
در جلسه بررسی روند واگذاری اموال مازاد بانک‌ها مطرح شد: ۳شرط وزیر اقتصاد برای واگذاری اموال مازاد بانک‌ها/ اموال بانک‌ها مطابق با واقعیات قیمت‌گذاری شوند

وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه بررسی روند واگذاری اموال مازاد بانک ها، سرعت همراه با دقت و سلامت را سه شرط مهم واگذاری اموال مازاد و بنگاه های متعلق به بانک ها عنوان کرد.

ادامه
قائم مقام بانک مرکزی: 80 درصد از تامین مالی اقتصاد توسط شبکه بانکی انجام می‌شود‌

قائم مقام بانک مرکزی با تأکید بر حمایت‌های مستقیم و همیشگی بانک مرکزی از واحدهای تولیدی، ایجاد جریان پایدارحمایت از تولید توسط بانک‌ها را ضروری دانست و گفت: استمرار فعالیت‌های واسطه‌گری و حمایت‌گرانه بانک‌ها از تولید منوط به رعایت مدیریت منابع – مصارف، مدیریت ریسک‌های نقدینگی و اعتباری و تامین مالی کوتاه‌مدت بانک‌ها از طریق بازار بین بانکی است.

ادامه
وزیر امور اقتصادی و دارایی: بانک ها تحت فشار تحریم های ظالمانه هستند

دکتر فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارای طی سخنانی در جلسه معارفه معاون جدید امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد اظهار داشت ، بانک ها در اقتصاد ایران، علاوه بر تحریم ها، با مشکلات ساختاری مواجه هستند و حل آنها به ویژه در شرایطی که نظام تامین مالی کشور، بانک محور است، نیازمند عزمی جدی از سوی مسئولان به ویژه، معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد است.

ادامه