سه شنبه 8 خرداد 1403En
کمک و همیاری به مددجویان بدهکار (در جرایم غیر عمد)

کمک و همیاری به مددجویان بدهکار (در جرایم غیر عمد)

کسی که در راه برآوردن نیاز برادر دینی خود گام بردارد، مانند کسی است که میان صفا و مروه سعی می‌کند؛ و کسی که نیاز او را برآورد، مانند کسی است که در جنگ بدر و احد در راه خدا به خون خود آغشته شده‌باشد.
امام جعفر صادق(ع)
بی تردید آسیب های اجتماعی ناشی از دربند ماندن مدد جویان بدهکار بدلیل عجز از پرداخت دیه ناشی ازجرایم غیر عمد بر هیچ کس پوشیده نیست.
در این راستا بانک ملت که همواره در انجام اقدامات خیرخواهانه و خداپسندانه پیشقدم بوده، تنها با در نظر داشتن مسایل معنوی و انجام تکالیف خود در حوزه های اجتماعی، شیوه های ارائه شده زیر را برای کمک وهمیاری به مددجویان بدهکار در جرایم غیر عمد پیشنهاد می کند:

واریز وجه بلاعوض 

حساب"جام" به شماره 74/74 (متعلق به"ستاد مردمی کمک به زندانیان نیازمند") آماده دریافت مبالغ اهدایی نیکوکاران ارجمند است. 

طرح سپرده"احسان ملت"

در این طرح، فرد نیکوکار با مراجعه به یکی از شعب بانک ملت (تهران و استان ها) و افتتاح حساب سپرده سرمایه‌گذاری مدت‌دار (اعم از کوتاه‌مدت ویژه،‌ یک‌ساله، دوساله، و چند ساله) برای واریز سود آن در فرم افتتاح حساب شماره حساب ستاد دیه (74/74 جام) را معرفی می‌کند.

افتتاح حساب"مهر ماندگار"

حساب"مهر ماندگار" نوعی حساب الکترونیک مشترک است میان مهرگذار (افتتاح کننده حساب) و مهرپذیر (ذی‌نفع معرفی شده) که برداشت از آن در زمان حیات مهرگذار (‌مطابق شرایط و مقررات حساب مذکور) صرفاً توسط شخص مهرگذار این حساب ممکن است.
  -"مهرگذار" کسی است که بخشی از سپرده خود را با مهرپذیر شریک می شود.
  -"مهرپذیر" ممکن است شخص حقیقی یا حقوقی (موسسات خیریه، آموزشی، درمانی، و جز آنها) باشد.
  -حساب"مهر‌ ماندگار" ممکن است در قالب یکی از انواع حساب‌های الکترونیک (قرض الحسنه پس‌انداز، کوتاه‌مدت عادی، کوتا‌ه‌مدت ویژه، و بلندمدت؛ به انتخاب مهرگذار) افتتاح شود.

حواله منظم

صاحبان حساب های الکترونیک که"خدمات بانکداری الکترونیک" حساب خود را نزد بانک فعال کرده باشند، می توانند با مراجعه به سایت"بانکداری اینترنتی بانک ملت" و انتخاب سرویس"حواله منظم"، می‌توانند مبلغ دلخواه خود را در تاریخ معین به صورت مکانیزه ازحساب برداشت و به حساب معرفی شده (حساب ستاد دیه، شماره 74/74) واریز کنند.

اهدای وجوه نقدی از طریق دستگاه های خود پرداز بانک ملت

فرد نیکوکار با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب می تواند مبلغ دلخواه خود را از طریق دستگاه های خودپرداز(ATM) به حساب"جام" ستاد دیه (74/74) واریز کند.

افتتاح حساب قرض الحسنه"نیکوکاران ملت"

حساب قرض‌الحسنه"نیکوکاران ملت" حسابی است که وجوه تودیع‌شده توسط نیکوکاران اشخاص حقیقی و حقوقی) در آن نگهداری می شود، و بر طبق نظر تودیع‌کننده و شرایط تعیین شده (به موجب قرارداد عاملیت منعقده میان تودیع‌کننده و بانک) به صورت قرض‌الحسنه به مددجویان (اشخاص حقیقی) اعطا می‌شود.

افتتاح حساب قرض‌الحسنه"پس‌انداز دیه"

با افتتاح"حساب قرض‌الحسنه پس انداز دیه" توسط نیکوکاران، بانک به مددجویانی که توسط ستاد دیه به بانک معرفی شوند، (متناسب با وجوه گردآوری شده در حساب) تسهیلات قرض‌الحسنه اعطا می‌کند.