دوشنبه 4 تير 1403En
اخبار بانکی و اقتصادی
تأکید وزیر اقتصاد در جلسه شورای اداری گلپایگان؛ انتظار حل چالش های اولویت دار استانها از طریق تقویت تمرکز مدیریتی این مناطق

وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه شورای اداری شهرستان گلپایگان تأکید کرد؛ تمرکز مدیریتی شهرستان ها باید به گونه ای برای اجرای مصوبات سفر انجام گیرد که وقتی یک تا دو سال آینده مصوبات را بررسی می‌کنیم، ببینیم چالش های اولویت دار منطقه حل شده است.

ادامه
بررسی مشکلات مردم و فعالان اقتصادی در میز ارتباطات مردمی این وزارتخانه در اصفهان از سوی وزیر اقتصاد

وزیر امور اقتصادی و دارایی در بیست و پنجمین سفر استانی رئیس جمهور به استان اصفهان با حضور در میز ارتباطات مردمی این وزارتخانه در اصفهان، مشکلات مردم مراجعه کننده به این میز را مورد بررسی قرار داد.

ادامه
وزیر اقتصاد در جمع جوانان و نخبگان اصفهانی: بنای دولت رهایی از شرایط اقتصادی بیمارگونه گذشته است

وزیر اقتصاد گفت: بنای دولت آقای رئیسی کنده شدن از شرایط اقتصادی گذشته است و از همین رو اگر می خواستیم نشان دهیم که می توانیم از آن وضعیت سابق بیمار گونه اقتصاد خارج شویم مستلزم تغییری در اقتصاد بودیم.

ادامه
تأکید وزیر اقتصاد در نشست با فعالان اقتصادی استان اصفهان: آماده واگذاری اختیارات بیشتر به مدیران استانی هستیم

دکتر سید احسان خاندوزی در نشست با فعالان اقتصادی استان اصفهان تمرکز زدایی و واگذاری اختیارات از مرکز به مدیران استانی را عامل تسریع در توسعه و تقویت فعالیت های اقتصادی این مناطق دانست.

ادامه
وزیر اقتصاد در جمع مدیران سازمان تبلیغات اسلامی: اختصاص یارانه به واردات، سیاستی ضد تولید ملی بوده است

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در تمام این سال ها و بر خلاف منطق و خواست جمیع کارشناسان، فعالان اقتصادی و کارآفرینان، مبنی بر اینکه مثل بسیاری از کشور های مترقی؛ اگر قرار بر حمایت دولت از کسی است، این حمایت باید از کشاورزان و تولید کنندگان واقعی باشد، ما با اختصاص یارانه به واردات، از کسانی حمایت می کردیم که سفره مردم را بیشتر و بیشتر، وابسته کرده بودند.

ادامه
وزیر اقتصاد: نقش حذف ارز ترجیحی در‌ گرانی ها، بسیار کمتر از عوامل خارجی است/ کاهش سرعت افزایش سطح عمومی قیمت ها و کاهش تورم در ماه های آینده دست یافتنی است

وزیر امور اقتصادی و دارایی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما، نقش حذف ارز ترجیحی در افزایش سطح عمومی قیمت ها را بسیار کمتر از عوامل خارجی و تورم وارداتی ناشی از جنگ اوکراین خواند.

ادامه
وزیر اقتصاد در فارس تاکید کرد: اقناع افکار عمومی در حوزه سیاست های اقتصادی نیازمند عمل جهادی است

وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه وزارت اقتصاد در استان فارس با بیان اینکه مردم توقع بیشتری برای شنیده شدن دارند، تأکید کرد برای اقناع افکار عمومی در حوزه سیاست های اقتصادی نیازمند عمل جهادی هستیم و این مسئولیت مدیران اقتصادی را دوچندان می کند.

ادامه
دکتر خاندوزی در برنامه ۱۲۰ ثانیه با وزیر اقتصاد: هیچ بخشنامه و آیین نامه ای بدون نظر تولیدکنندگان و کارآفرینان از وزارت اقتصاد به دولت ارسال نمی‌شود

دکتر خاندوزی در برنامه ۱۲۰ ثانیه با وزیر اقتصاد گفت: از روز دهم خرداد ماه هیچ بخشنامه و آیین نامه ای بدون اخذ نظر انجمن های تخصصی تولید کنندگان و کارآفرین نامه رسمی کشور از وزارت اقتصاد به دولت ارسال نمی شود.

ادامه
وزیر اقتصاد در جمع فعالان اقتصادی استان فارس خبر داد: بازگرداندن مالیات پرداختی واحد های اقتصادی بزرگِ فعال در استان ها به این مناطق

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه دولت هیچگاه تبدیل به عاملی برای افزایش پایه های مالیاتی نخواهد شد، اظهار داشت: مالیات واحد های اقتصادی بزرگ که در استان ها فعال بوده ولی در تهران مالیات می پردازند، قرار است به استان ها بازگردانده شود.

ادامه
در حاشیه اجلاس سالانه بانک توسعه اسلامی صورت گرفت؛ دیدار وزیر اقتصاد با رئیس بانک توسعه اسلامی، وزرای اقتصاد برخی از کشورها و حضور در چندین نشست چند جانبه

امروز در حاشیه اجلاس سالانه بانک توسعه اسلامی وزیر امور اقتصادی و دارایی علاوه بر دیدار با تعدادی از . وزرای اقتصادی کشورها، در چندین نشست تخصصی نیز حضور یافت.

ادامه
تا ساعاتی دیگر صورت می گیرد:گام دوم شفافیت شرکت ها/ انتشار صورت های مالی شرکت های بخش عمومی کشور از سوی وزارت اقتصاد

امروز و تا ساعاتی دیگر در راستای وعده روز گذشته وزیر امور اقتصادی و دارایی این وزارتخانه قرار است در گام دوم شفافیت شرکت ها ، صورت های مالی تعدادی از شرکت های بخش عمومی کشور را منتشر نماید.

ادامه
آیت‌الله رئیسی در اولین رویداد بین المللی خصوصی‌سازی در ایران:رسیدن به درک مشترک درباره خصوصی‌سازی حقیقی در اقتصاد کشور از ضرورت‌ها است

رئیس جمهور با اشاره به آثار مخرب واگذاری‌های نامناسب، غیرمنطقی و خلاف قانون در گذشته تأکید کرد: خصوصی‌سازی به معنای رهاسازی نیست، بلکه سر آغاز هدایت، حمایت و نظارت بر عملکردها است و کمک به توانمندسازی بخش خصوصی باید به عنوان محوری‌ترین اقدام مورد توجه باشد.

ادامه
دکتر خاندوزی با انتشار توئیتی خبر داد:فردا صورتهای مالی شرکت‌های ذیل نهادهای عمومی غیر دولتی در کدال منتشر می شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی با انتشار توئیتی اعلام کرد: فردا در سالگرد ابلاغ سیاست های کلی اصل ۴۴، صورت های مالی شرکت های ذیل نهادهای عمومی غیر دولتی را، برای اولین‌ بار در سامانه کدال شفاف خواهیم کرد.

ادامه
وزیر اقتصاد در"نخستین رویداد بین المللی خصوصی‌سازی در اقتصاد ایران": اعتماد سرمایه گذاران به واگذاری های دولتی باید احیاء شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی طی سخنانی در"نخستین رویداد بین المللی خصوصی‌سازی در اقتصاد ایران" بر لزوم احیای اعتماد عمومی نسبت به مسئله واگذاری در بین سرمایه‌گذاران تأکید کرد.

ادامه
امروز صورت گرفت؛ بازدید وزیر اقتصاد از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران/ هشدار وزیر اقتصاد به کارخانجات تولید کاغذ واگذارشده براساس اصل ۴۴؛ در سال ۱۴۰۱ باید تولید خود را به ظرفیت واقعی نزدیک کنید

ظهر امروز وزیر امور اقتصادی و دارایی با حضور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب در محل مصلی تهران از غرفه های این نمایشگاه بازدید و با فعالان حوزه نشر به گفتگو پرداخت.

ادامه
وزیر اقتصاد در جمع فعالان جبهه فرهنگی انقلاب: حمایت دولت از«تولید داخل» و«سفره مردم» دو نقطه تمرکز طرح مردمی سازی یارانه ها

دکتر سیداحسان خاندوزی در جمع فعالان جبهه فرهنگی انقلاب و در تشریح اهداف سیاست دولت در مردمی سازی یارانه ها گفت: دو نقطه تمرکز در اجرای این‌سیاست بحمایت از تولید داخل بویژه در بخش محصولات کشاورزی و همچنین گروه هایی است که در قدرت خرید و سفره شان دچار تنگنا می شوند، قرار دارد.

ادامه
وزیر اقتصاد در گفتگو با بخش خبری نیمروزی صدا و سیما خبر داد انتشار مستمر صورت های مالی شرکت های زیر مجموعه دولت و بخش های عمومی

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به انتشار صورت های مالی ۱۳۲ شرکت ذیل نهاد های عمومی غیر دولتی در سامانه کدال، عنوان داشت که در گام بعدی، تلاش خواهیم کرد، هر ماه بخشی از صورت های مالی این شرکت ها را در معرض عموم قرار دهیم.

ادامه
وزیر اقتصاد در تبریز خبر داد: شرکت های تولیدی دارای افزایش اشتغال، مشمول تخفیفات و بخشودگی های مالیاتی

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در راستای کمک به اشتغال آفرینی ، تمام شرکتهای تولیدی کشور که در سال جاری افزایش اشتغال در لیست بیمه رسمی خود نسبت به سال گذشته داشته باشند، شامل تخفیفات و بخشودگی های ویژه مالیاتی خواهند شد که جزئیات آن ظرف یک هفته آینده اعلام خواهیم کرد.

ادامه
تأکید سخنگوی اقتصادی دولت در گفتگو با خبر ساعت ۲۱ شبکه یک: تا پایان سال ۱۴۰۱ ، نان سنتی گران نخواهد شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی و سخنگوی اقتصادی دولت در گفتگو با اخبار ساعت ۲۱ شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی تأکید کرد، تصمیمات ستاد اقتصادی دولت در مورد افزایش قیمت آرد تنها مربوط به مصارف صنعتی بوده و تا پایان سال ۱۴۰۱ هیچ افزایشی در مورد قیمت نان پختِ سنتی از جیب مردم رخ نخواهد داد.

ادامه