دوشنبه 25 تير 1403En
صدور دسته چک در تمام شعب

صدور دسته چک در تمام شعب

امروزه مشتریان خواهان انجام امور بانکی خود در کمترین زمان و بدون مراجعه حضوری به شعب و یا در نزدیکترین شعبه مورد نظر خود می باشند. بهره برداری صنعت بانکداری از پیشرفتهای تکنولوژی نیز به خوبی پاسخگوی نیازهای مشتریان بوده است و بانکها از تسهیل فرایندهای مختلف برای مشتریان بعنوان یکی از ابزارهای ایجاد مزیت رقابتی استفاده می نمایند.
لذا در راستای افزایش مزیت رقابتی بانک در حوزه حسابجاری، ارائه خدمت"درخواست و تحویل دسته چک در کلیه شعب" بعنوان یکی از محصولات و خدمات بانکی مورد تقاضا طراحی و تولید شده است. خدمت مذکور با ایجاد ارزش افزوده در حوزه چک، سهولت، تسریع و پوشش حداکثری خدمات مرتبط با دریافت دسته چک را در شبکه بانک ملت برای مشتری فراهم می نماید. این خدمت به لحاظ ایجاد صرفه جویی در وقت و هزینه برای مشتریان، از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و مطلوبیت حسابهای جاری بانک ملت را افزایش خواهد داد. بدین ترتیب بر اساس این خدمت و حسب درخواست صاحب حساب، امکان ارائه خدمات مرتبط با دسته چک ملت (جام) برای مشتری و یا نمایندگان معرفی شده از سوی وی در کلیه شعب بانک ملت و نیز از طریق بانکداری اینترنتی فراهم گردیده است.

اهم ویژگی های خدمت ارائه شده به شرح زیر می باشد:

- امکان ارائه درخواست دسته چک در هر یک از شعب بانک ملت 
- امکان تحویل دسته چک در شعبه مورد نظر مشتری که در زمان ارائه درخواست (در شعبه و یا بانکداری اینترنتی) اعلام نموده است
- امکان معرفی نماینده توسط صاحب‏/صاحبان حسابها جهت دریافت خدمت درخواست و تحویل دسته چک در کلیه شعب برای حسابهای دارای مجوز
- امکان ثبت اطلاعات فرد گیرنده دسته چک در زمان ثبت درخواست دسته چک

صدور یکپارچه الکترونیکی دسته چک

نسل جدید دسته‌چک‌های صادره که به دسته‌چک صیادی معروف هستند، ارتباط متقاضی دسته‌چک با شعبه را به ارتباط متقاضی با یک سامانه تغییر می‌دهند. بنابراین با کنار رفتن شعبه و عوامل انسانی، فرآیند اعتبارسنجی، صدور و رصد استفاده از چک کاملا مکانیزه می‌شود.
با بهره‌برداری از سامانه صیاد، ضریب امنیت الکترونیک چک‌ها مطابق با استانداردهای بین‌المللی خواهد بود و مدت زمان تصدیگری به‌طور محسوسی کاهش خواهد یافت. 

ویژگی های امنیتی طرح چک صیاد

برای مشاهده مشخصات امنیتی طرح چک صیاد، اینجا را کلیک نمایید.
AL-ED.1396.04.22