جمعه 25 خرداد 1403En
اخبار بانکی و اقتصادی
راه اندازی سامانه جدید سوت زنی مردم در وزارت اقتصاد؛ ملک جدید دولتی معرفی کنید، یکهزارم قیمت جایزه بگیرید

مدیر کل دفتر مدیریت اموال و دارایی های دولت وزارت اقتصاد از ایجاد امکان معرفی املاک اعلام نشده دولت توسط مردم و پرداخت جایزه ای معادل یکهزارم قیمت ملک معرفی شده به آنها، حسب دستور وزیر اقتصاد خبر داد.

ادامه
با حضور معاون امور بانکی وزیر اقتصاد صورت گرفت؛ برگزاری جلسه ارزیابی عملکرد و بررسی برنامه ۱۴۰۱ بانک های ملت و تجارت

جلسه ارزیابی عملکرد یازده ماهه سال 1400 و نظارت بر برنامه بانک های ملت و تجارت در سال 1401 با حضور دکتر سیدعباس حسینی معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد برگزار شد.

ادامه
ملاقات رو‌ در روی وزیر اقتصاد با مردم و فعالان اقتصادی در محل میز خدمت فرمانداری شهرستان علی آباد کتول

وزیر اقتصاد با حضور در میز خدمت فرمانداری شهرستان علی آباد کتول در دیدار رو در رو با مردم ‌و فعالان اقتصادی این شهرستان، مشکلات آنان را بررسی و دستورات لازم را در این راستا صادر نمود.

ادامه
وزیر اقتصاد در حاشیه بازدید از سد نگارستان شهرستان علی آباد کتول؛ تکمیل نشدن این سد‌ با وجود گذشت سال ها از کلنگ زنی، پذیرفتنی نیست

وزیر اقتصاد در حاشیه بازدید از سد نگارستان شهرستان علی آباد کتول گفت، به هیچ عنوان تکمیل نشدن سد نگارستان در استان گلستان با وجود گذشت سال های سال از کلنگ زنی این طرح را نمی پذیریم و به طور حتم در دولت سیزدهم برای رفع این دغدغه برنامه داریم.

ادامه
وزیر اقتصاد در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی شهرستان علی آباد کتول؛ قاعده های اشتباه گذشته در اعطای مجوزهای سرمایه‌گذاری باید اصلاح شود

احسان خاندوزی عصر جمعه در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی علی آباد کتول از کارخانه ریسندگی ماهوت شمال بازدید نمود و خاطر نشان کرد، به هیچ عنوان روند مرسوم گذشته در اعطای مجوزهای سرمایه‌گذاری را بر نمی‌تابیم و باید قاعده های اشتباه گذشته در این حوزه اصلاح شود.

ادامه
در شهرستان علی آباد کتول انجام شد؛ ادای احترام وزیر اقتصاد به مقام شهید ابوالقاسم نکویی با حضور در منزل این شهید

دکتر خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در جریان سفر به شهرستان علی آباد کتول استان گلستان با حضور در منزل خانواده شهید ابوالقاسم نکویی به مقام این شهید ادای احترام کرد.

ادامه
وزیر اقتصاد در نیروگاه برق گلستان علی آباد کتول تأکید کرد؛ ضرورت تأمین منابع مالی جدید برای تکمیل زیرساخت های حوزه انرژی استان گلستان

دکتر خاندوزی وزیر اموراقتصای و دارایی که به مناسبت شانزدهمین سفر استانی رئیس جمهور در این استان حضور دارد با حضور در نشست بررسی مشکلات نیروگاه برق گلستان شهرستان علی آباد کتول اظهار داشت: تأمین انرژی باهدف رفع مشکلات زیرساختی و توسعه اقتصادی استان باجدیت پیگیری می‌شود و برای تأمین منابع مالی جدید برای تکمیل زیرساخت های حوزه انرژی تلاش خواهیم کرد.

ادامه
به ریاست وزیر اقتصاد انجام پذیرفت: برگزاری جلسه شورای معاونان وزارت اقتصاد

روز گذشته جلسه شورای معاونان وزارت امور اقتصادی و دارایی با دستور جلسه ارایه برنامه های سال ۱۴۰۱ معاونت ها و سازمان های تابعه و تطبیق آن با برنامه های راهبردی وزارتخانه به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.

ادامه
وزیر اقتصاد در حاشیه جلسه کارگروه فرماندهی واردات و ساماندهی رسوب کالا؛ با تدابیر این کارگروه شاهد رسوب کمتری از کالاها در گمرکات کشور خواهیم بود

وزیر اقتصاد در حاشیه جلسه کارگروه بررسی فرماندهی واردات و ساماندهی موضوع ماندگاری و رسوب کالا و در گفتگو با رسانه ملی اظهار داشت: در نشست امروز کارگروه، پیشنهادات مختلفی ازجمله، تسریع در ثبت سفارش کالاها، تسریع در تخصیص ارز لازم توسط بانک مرکزی و تسریع روندهای ناظر بر ترانزیت کالاها مطرح شد، به نحوی که با اجرای این تدابیر شاهد رسوب کمتری از کالاها در گمرکات کشور باشیم.

ادامه
در نامه وزیر اقتصاد به وزیر صمت پیشنهاد شد: بازگرداندن حساب های شرکت های بزرگ صنعتی، به استان محل استقرار

وزیر امور اقتصادی و دارایی طی نامه ای به سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت از وی خواست شرکت های بزرگ صنعتی و معدنی استان ها را ملزم به بازگرداندن حساب های بانکی خود به استان محل استقرار شرکت نمایند.

ادامه
از سوی عضو ناظر مجلس در هیئت مقررات زدایی صورت گرفت؛ تقدیر از عملکرد وزارت اقتصاد در زمینه تسهیل صدور مجوز های کسب و کار/ در صورت عدم عمل دستگاه ها به تکالیف خود، مجلس از تمام ابزار های قانونی خود استفاده خواهد کرد

نماینده مردم سپیدان و عضو ناظر هیئت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار عملکرد مجموعه وزارت اقتصاد در خصوص رفع مقررات مزاحم و شفاف سازی مجوز های کسب و کار را بسیار خوب ارزیابی و از تلاش های صورت گرفته در این ارتباط طی مدت شروع بکار دولت سیزدهم قدردانی کرد.

ادامه
با هدف تسهیل و تسریع در رفع نیازمندی های اطلاعاتی و ارتباطی بخش عمومی کشور؛ سامانه خزانه داری و نظارت مالی(سخن) راه اندازی شد

دکتر سید رحمت اله اکرمی خزانه دارکل کشور اعلام کرد: با هدف تسهیل و تسریع در رفع نیازمندی های اطلاعاتی و ارتباطی ذی نفعان به ویژه ذیحسابان و معاونین ذیحساب و کارکنان امور مالی دستگاه‌های اجرایی و تمامی دست اندرکاران نظام مدیریت مالی بخش عمومی،سامانه خزانه داری و نظارت مالی(سخن)، طراحی و راه اندازی شد.

ادامه
وزیر اقتصاد خبر داد: تحقق 22 درصدی کاهش رسوب کالاهای اساسی در بندر امام خمینی(ره)، نسبت به سال قبل

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بررسی ها نشان داد که تلاش بسیار خوبی صورت گرفته و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته با وجود اینکه 28 درصد افزایش ورودی کالاهای اساسی داشتیم ولی 22 درصد کاهش رسوب کالاهای اساسی در بندر محقق شده است.

ادامه