سه شنبه 29 مرداد 1398En
رمز نگار ملت

سامانه رمز نگار ملت

از متداول ترین روشها برای ارتقا سطح امنیت کاربران تراکنش های مالی، استفاده از کلمه عبور یکبارمصرف یا One Time Password)OTP)  می باشد. و هدف از آن دشوارشدن دسترسی های غیرمجاز به حساب های کاربران می باشد. تجربه نشان داده است رمزهای ثابت که بر روی یک سیستم تعریف می شوند، در زمان اندکی توسط کاربران غیرمجاز کشف و مورد استفاده قرار می گیرند. باتغییر مکرر کلمه عبور که به وسیله سامانه رمز عبور یک بار مصرف، انجام می شود، خطر دسترسی های غیرمجاز تا حد بسیار زیادی کاهش خواهد یافت.
لازم به ذکر است در حال حاضر، توکن های امنیتی تولیدکننده کلمه عبور یک بارمصرف، جهت ارتقای امنیت انجام تراکنش های الکترونیکی در سامانه های الکترونیکی بانک ملت مورداستفاده قرار می گیرد . 
درراستای ارتقای امنیت مشتریان بانک ملت تکمیل و جلب رضایتمندی و ترغیب مشتریان به استفاده از رسانه های غیرحضوری، استفاده از امکان جدید"رمز های پویا" در برنامه موبایلی"رمز نگار ملت" راه اندازی گردید. هدف از این محصول جدید، این است که به مشتریان این امکان را بدهد که  علاوه بر بهره گیری از  رمز های پویا  و یک بارمصرف به عنوان"رمز دوم" در تراکنش های غیر حضوری،  از رمز های پویا در تراکنش های مبتنی بر"رمز اول" نیز  بهره بگیرند.

اهم ویژگیهای سامانه رمز نگار ملت

  • ارائه خدمات رمز پویا برای مشتریان بانک ملت
  • امکان مدیریت نحوه عملکرد رمزهای کارت
  • امکان دریافت رمز پویا برای استفاده در تراکنش های مبتنی بر کارت ("رمز اول")
  • امکان دریافت رمز پویا برای استفاده در تراکنش های اینترنتی ("رمز دوم")
  • عدم پیچیدگی در نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار
  • استفاده از اثر انگشت جهت ورود به سامانه